Jak urządzić uniwersalny pokój dla dziecka?

2 lipca 2017 by in category Aranżacja wnętrz tagged as with 0 and 0

Pokój dziecięcy to bardzo ważne pomieszczenie w mieszkaniu. To w nim nasze pociechy odpoczywają, bawią się, uczą, dorastają. Zwykle na jego urządzenie decydujemy się jeszcze zanim dzieci pojawią się na świecie. Jeśli jesteście ciekawi, jak urządzić uniwersalny pokój dla dziecka, który będzie służył przez wiele lat, zapraszamy do lektury.

Różowy czy błękitny?

Jeśli chodzi o kolorystykę ubranek oraz wystroju pokoiku dziecięcego, wciąż króluje różowy dla dziewczynek oraz błękitnym dla chłopców. Na co jednak zdecydować się w przypadku, gdy chcemy urządzić uniwersalny pokój dla dziecka? Proponujemy stonowane, ale jasne barwy. Jeśli chodzi o malowanie ścian, świetnie sprawdzi się biel oraz bardzo jasna szarość. Umiar należy zachować jedynie w wybieraniu elementów stałych oraz mebli. To dodatki mogą pozwolić nam na pokazanie wszystkim, czy pokój należy do księżniczki, czy księcia. Łóżeczka często mają piękną jasno-drewnianą barwę, która pasuje niemal do każdego wnętrza. Kolory, które wybierają projektanci do stworzenia neutralnego pokoju dla malucha to żółty, zielony, pomarańczowy i oczywiście biel oraz szarość. Słoneczny odcień żółci oraz żywa zieleń wprowadzają pozytywną energię. Te kolory kojarzą nam się z wiosną, ciepłem, radością. Kolor zielony uspokaja, wprowadza harmonię. Zabawa formami, stylami polega na tym, aby korzystać z nieoczywistych rozwiązań. Mimo, że przestrzeń dla malucha będzie uniwersalna, będzie także jedyna w swoim rodzaju.

Jak urządzić uniwersalny pokój dla dziecka – rodzeństwo na swoim

Uniwersalnie urządzony pokój sprawdza się również w przypadku wychowania córki oraz syna. Jednak w pewnym wieku podziału płciowe stają się coraz bardziej widoczne. Wiele osób uważa, że przestrzeń dla chłopca powinna zawierać taki elementy jak samochody, roboty, motywy drogowe, zaś dla dziewczynki – kwiatki, księżniczki itp. Warto wyjść poza ten schemat! Postaw na taki wystrój, który będzie odpowiadał niemal każdemu dziecku. Przestrzeń do nauki powinna być ergonomiczna, prosta i bardzo wygodna. Postaw na białe meble lub jasny brąz. Wraz z pociechami możesz wybrać na przykład lampkę na biurko, kolor pudełek do przechowywania.

Rozwijajcie skrzydła

Kto powiedział, że pokój uniwersalny musi być nudny? Tworząc taką przestrzeń możesz uniknąć remontu przez wiele lat. Postaw na rozwiązania klasyczne i wytrzymałe. Ciekawe elementem wystroju może być sufit napinany. Możesz wybrać pasującą do kolory ścian i podług barwę lub wzór, a także dowolną fakturę lub kształt. Sufit może dawać również dodatkowe oświetlenie, co jest bardzo przydatne w pomieszczeniach dość ciemny i o małym metrażu.. Może Twoje dziecko chciałoby stworzyć coś własnego? Może z Twoją pomocą stworzyć unikalną aranżację.

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.