Mieszkanie w stylu skandynawskim

10 kwietnia 2017 by in category Aranżacja wnętrz tagged as with 0 and 0

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Nie da się ukryć, że styl skandynawski skradł serca architektów wnętrz i pasjonatów designu. Od lat święci triumfy na corocznych listach wyznaczających trendy na dany sezon. I nic dziwnego, mieszkania w stylu „scandi” cieszą oko niewymuszoną estetyką i subtelnym minimalizmem, które pasują do niemal każdego wnętrza. Ważne jest również to, że taki efekt możemy uzyskać stosunkowo niskim kosztem. W dalszej części wpisu przybliżymy Wam główne zasady stylu skandynawskiego i proste tricki, jak wprowadzić je do własnych czterech ścian.

Proste zasady

Urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim nie jest trudne, jeśli znamy zasady, na których ten styl się opiera. Po pierwsze – minimalizm. Tutaj więcej znaczy mniej, co oczywiście nie jest równoznaczne z brakiem elementów dekoracyjnych i bibelotów. Nie ma tu jednak kiczowatego przepychu, a wszystkie elementy aranżacji doskonale do siebie pasują. Stosowane barwy są jasne i subtelne, by rozjaśnić mieszkanie i nadać mu lekkości. W stylu skandynawskim ważna jest również prostota, co szczególnie widać po elementach wyposażenia i meblach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by do takiego minimalistycznego wnętrza dodać mocny akcent w postaci ozdobnego fotela czy designerskiej lampy! By wybrane przez nas elementy wyposażenia były zgodne ze stylem skandynawskim, powinny być wykonane z naturalnych materiałów. W takich wnętrzach doskonale sprawdzi się lite drewno, naturalny kamień, wiklina oraz takie tkaniny, jak len i bawełna.

Niepozorne zmiany

Z pozoru wydaje się, że wprowadzenie stylu skandynawskiego do mieszkania będzie wiązało się z poważnym remontem i dużymi wydatkami. Jednak znając podstawy możemy wprowadzić proste zmiany, dzięki którym nasze mieszkanie stanie się iście skandynawskie! Jak to zrobić? Mamy dla Was kilka pomysłów:

  • Szybkie malowanie – wystarczy wałek do malowania, farba o jasnym odcieniu i trochę zapału do pracy. Malowanie jednego pomieszczenia nie zajmie nam więcej iż dwa dni, a efekt będzie widoczny od razu! Jeśli boicie się surowej bieli, świetnie sprawdzą się jasne popiele i rozbielone beże!

  • Odświeżenie mebli – po co kupować nowe meble, skoro można odświeżyć te, które już mamy? Wystarczy przeszlifować wybrany mebel, pomalować go białą farbą i odpowiednio zabezpieczyć. Aby nadać mu skandynawskiego sznytu możemy np. wymienić uchwyty na porcelanowe lub część elementów, na przykład fronty szuflad, pozostawić w kolorze drewna.

  • Stara nowa podłoga – jeśli mamy w domu drewnianą podłogę, wystarczy ją wycyklinować i pomalować na biało. Podobnie możemy postąpić z kafelkami podłogowymi, oczywiście wykorzystując odpowiednią farbę. Na takiej podłodze świetnie będzie wyglądał wzór szachownicy!

  • Kanapy w nowym stylu – wymiana kanapy to duży wydatek, ale można go uniknąć. Wystarczy wymienić tapicerkę, co znacznie obniży koszty! Proponujemy różne odcienie szarości oraz beżu. Potem wystarczy dokupić bawełniany koc i kilka wzorzystych poduszek.

  • Odpowiednie światło – w stylu skandynawskim światło odgrywa ważną rolę, warto więc pomyśleć o odpowiednim oświetleniu – prostym i jednocześnie efektownym. Funkcjonalnym rozwiązaniem są panele świetlne z wykorzystaniem powłok napinanych, których rama może być wykonana z naturalnego drewna.

Jak widać zmiany te nie wymagają wiele pracy, a efekt może nas pozytywnie zaskoczyć!

Zapisz

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.