Pomysł na krzywy sufit

28 marca 2017 by in category Aranżacja wnętrz tagged as with 0 and 0

Pomysł na krzywy sufit

Wszelkie krzywizny i nierówności w mieszkaniu, oprócz tych zaplanowanych, zwykle stanowią źródło problemów dla mieszkańców. Trudno o równe ułożenie paneli podłogowych, ustawienie mebli również sprawia kłopot, a krzywy sufit wygląda zwyczajnie nieestetycznie, zaburzając cała aranżację. Na szczęście istnieją sposoby na to, by poradzić sobie z niechcianymi krzywiznami. Chcesz poznać nasz pomysł na krzywy sufit? Czytaj dalej!

Trochę krzywo, też prosto?

Krzywe ściany czy sufity na pierwszy rzut oka nie stwarzają większych problemów. Jednak wystarczy zmiana umeblowania lub nieduża zmiana aranżacji, by przekonać się, że nawet małe nierówności mają ogromne znaczenie. W jednym momencie nawet dopasowanie szafy do ściany nastręcza trudności. Podobnie sytuacja wygląda z sufitem, gdy próbujemy równo pomalować ściany czy zamontować nową lampę sufitową.

Istnieje kilka sposobów, by stosunkowo szybko wyrównać krzywy sufit:

  • gładź szpachlowa – jeśli krzywizny i nierówności na suficie są niewielkie, można spróbować wyrównać je za pomocą gładzi szpachlowej. Należy to jednak wykonać bardzo starannie,

  • nowy tynk i zaprawy wyrównawcze – jeśli nierówności są większe, trzeba wykonać więcej pracy, by je zniwelować. Świeża warstwa zaprawy lub tynku pozwoli wyrównać krzywizny jednak konieczne jest usunięcie nadmiaru starego tynku,

  • płyty kartonowo-gipsowe – czyli popularne sufitu podwieszane. Pozwalają na całkowite wyrównanie powierzchni sufitowej poprzez montaż płyt na aluminiowych profilach.

Wszystkie te rozwiązania są w pewnym stopniu skuteczne, ale jednocześnie wyjątkowo niepraktyczne. Wiążą się bowiem z wykonaniem poważnych prac remontowych, to zaś wiąże się z wyłączeniem pomieszczenia z użytku i sprzątaniem pokaźnego bałaganu. Ponadto wszystkie te opcje są nietrwałe, już po kilku miesiącach od wykonanej pracy mogą się pojawić pierwsze pęknięcia i nierówności. Istnieje jednak nowoczesna alternatywa w postaci sufitów napinanych.

Prosto, szybko i wyjątkowo szybko

W porównaniu ze wspomnianymi wcześniej rozwiązaniami, sufity napinane wydają się być remedium na krzywy sufit. Klienci coraz częściej decydują się na tę technologię, gdyż zapewnia ona maksimum satysfakcji oraz nienaganny efekt. Wprawdzie montaż sufitów napinanych również opiera się na stosowaniu profili aluminiowych, jednak następuje on o wiele szybciej i bez znanego nam przy gładziach i płytach kartonowo-gipsowych pylenia i kurzu. Wszystko dzięki zastosowaniu powłok napinanych, których instalacja nie wymaga skuwania tynków czy robienia dziesiątek dziur w ścianach. Przy średniej wielkości pomieszczeniu będziemy mogli cieszyć się idealnie równym sufitem jeszcze tego samego dnia!

Sufit napinany, jedyny w swoim rodzaju

Sufity napinane to nie tylko pomysł na krzywy sufit, ale również metoda na całkowitą metamorfozę wnętrza. W prosty sposób możemy zmienić barwę i strukturę naszego sufitu, wykonać na nim wielkoformatowy nadruk lub uczynić z niego źródło oświetlenia dla całego pomieszczenia. A to zaledwie wycinek możliwości tej technologii.

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.