Sufit podwieszany w kuchni z salonem? A może lepiej napinany?

11 kwietnia 2017 by in category Aranżacja wnętrz tagged as , with 0 and 0

Sufit podwieszany w kuchni z salonem? A może lepiej napinany?

Internet pełen jest inspirujących aranżacji łączących kuchnię z salonem. To bardzo korzystny układ pomieszczeń, szczególnie dla tych osób, które często organizują spotkania towarzyskie w swoich czterech ścianach. Aby jak najlepiej wykorzystać tę przestrzeń, warto ją odpowiednio zaplanować, by była praktyczna i jednocześnie cieszyła oko. Dotyczy to nie tylko wyboru podłóg, kolory farb, ale również rodzaju sufitu. W tym momencie rodzi się pytanie, który sufit wybrać do kuchni z salonem? Podwieszany czy napinany?

Trudne wybory – czy na pewno?

Zwykle wolimy korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, dlatego często decydujemy się na tradycyjne sufity podwieszane. Jednak nie zawsze to, co sprawdzone, jest lepsze. Choć sufity podwieszane to najczęściej wykorzystywana technologia podczas prac remontowych, posiada ona wiele uciążliwych wad.

Największym minusem jest wyjątkowo długi montaż, który może trwać nawet kilka dni, co wiąże się z wyłączeniem danego pokoju z użytku. A w przypadku kuchni z salonem aż dwóch pomieszczeń! Co więcej, montaż tego typu sufitu zawsze wiąże się z dużym bałaganem, który lubi się rozprzestrzeniać po całym mieszkaniu. I wreszcie weźmy pod uwagę trwałość tego rozwiązania, która pozostawia wiele do życzenia. Już po kilku miesiącach od montażu w miejscu łączenia płyt pojawiają się pęknięcia, co niweczy ciężką pracę montażystów.

Jeśli więc technologia sufitów podwieszanych jest tak niedoskonała, warto wybrać bardziej nowoczesne rozwiązanie.

Zobacz, jak sufity napinane prezentują się w naszych kuchennych realizacjach!

Sufit napinany – remont nigdy nie był tak prosty

Zarówno kuchnia, jak i połączony z nią salon, to miejsca, w których toczy się życie domowników. Zatem im krócej będą wyłączone z użytku, tym lepiej. Wybierając sufity napinane możemy być pewni, że remont samego sufitu nie potrwa dłużej niż jeden dzień. Montaż samych profili aluminiowych jest podobny do tego przy sufitach podwieszanych, ale tutaj podobieństwa się kończą. Jeśli chcemy, by sufit prezentował się nienagannie, warto wynająć do tej pracy profesjonalnych montażystów, dzięki czemu remont przebiegnie o wiele szybciej.

Ale szybki montaż to nie jedyna zaleta sufitów napinanych. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

  • Bogata paleta barw i struktur – do wyboru mamy setki kolorów i faktur, które pozwolą stworzyć niepowtarzalny efekt;
  • Wysoka estetyka – za pomocą sufitu napinanego w łatwy i szybki sposób ukryjemy wszelkie niedoskonałości,
  • Jakość i bezpieczeństwo – wykorzystywane membrany są odporne na wilgoć oraz osiadanie kurzu, co w kuchni jest szczególnie istotne;
  • Oszczędność – oprócz obniżenia stropu zyskujemy także barierę termiczną, co szybko odczujemy przy niższych rachunkach za ogrzewanie!

Nadal nie wiesz, które rozwiązanie wybrać? Zadzwoń do na i poznaj nieograniczone możliwości sufitów napinanych!

Zapisz

Zapisz

Add comment

BY GRUPA DPS®

strony internetowe - mediamass.